Hogyan válassz gyógymasszőrt Budapesten?

Gyógymasszőr

Amikor valahol fáj a testünk, akkor csak az lebeg a szemünk előtt, hogy a fájdalom megszűnjön végre. Azonban arra is ügyeljünk, hogy kit választunk! A Gyógytornászom gyógymasszőrök is népszerűek Budapesten. A fővárosban és annak környékén több szakember közül tudunk válogatni. Fontos, hogy az a masszőr, akit választunk, először végezzen egy állapotfelmérést. A kivizsgálás legyen alapos és mindenre kiterjedő, hiszen csak ezáltal tudja felmérni a szakértő az állapotunkat, vagyis hol fáj, honnan hová sugárzik ki a kellemetlenség.

Ki fogja kérdezni a kórelőzményt, hogy mikor kezdődtek a tünetek, milyen munkát végzünk és előfordult-e már korábban is hasonló fájdalom. A jól képzett gyógymasszőrök speciális fogásokkal próbálják hosszú távon enyhíteni a kellemetlenségeket. Azonban ezeknek a fogásoknak is több különböző fajtája létezik. Vannak olyanok, amik a mélyebben fekvő izomrétegekre összpontosítanak. Léteznek olyan masszázsok is, amik a belső szervek tökéletes működésére is nagy hangsúlyt fektetnek. Ezt leginkább az adott terület megfelelő vérkeringésével tudják elérni. Éppen ezért nagyon fontos, hogy milyen terápiás kiegészítést választ az orvos. A gyógymasszázst szokták még tornával is kiegészíteni, hogy a hatás valóban gyors és hatékony legyen.

Mi az elsődleges célja a terápiás gyógymasszázsnak?

Ha nagyon sarkalatosan szeretnénk fogalmazni, akkor azt mondanánk, hogy a fájdalom megszüntetése. Azonban ez nem ennyire egyszerű. A gyógymasszázs akkor kerül szóba, amikor valamilyen mozgásszervi problémánk van. Elsősorban a speciális, rendezett sorban kivitelezett fogás mechanikus ingerként hat a testre. Ezek az ingerek, ha minden fogás valóban tudatosan adagolt erővel történik, akkor válaszreakcióval fognak végződni.

Ez pedig nem más lesz, mint a test saját öngyógyító fizikális hatása. A gyógymasszázst mindig az orvos előírásai alapján, gyógyító céllal kell végezni. Sokan nem tudják, de a gyógymasszázs alapján nem másnak, mint a svéd masszázsnak az alapjai adják. Vagyis ezek a fogások tovább vannak fejlesztve. A speciális masszázs az adott terület izmainak fellazítására koncentrál. Miközben oldódnak a letapadt tónusok, javul a helyi keringés. Ennek hatására pedig csökken a fájdalom.

Milyen esetekben nem lehet elvégezni a gyógymasszázst?

Amennyiben most műtötték a lábunkat, karunkat, vagy bármelyik testrészünket, a felépülés ideje alatt nem ajánlott a masszázs. Amikor hámhiányunk van egy sérülés miatt, vérzékenységünk, esetleg fertőző betegségünk, akkor is hanyagoljuk a gyógymasszőrt a regenerálódás ideje alatt. Léteznek olyan tartós állapotok, mint a pacemaker vagy a daganatos megbetegedés, ezek szintén megtiltják a masszázs elvégzését.

Természetesen, ha ellátogatunk a rendelőbe, akkor azonnal meg fogjuk tudni, hogy számunkra van-e kezelési lehetőség vagy sem. A gyógymasszázsról köztudott, hogy ősi technika és az is igaz, hogy a mozgásszervi problémák kiugró többsége gyógyítható általa. Azt is szem előtt kell tartanunk, hogy eleinte a fájdalom erősebb lehet, viszont ez a kezelések előrehaladtával megszűnik.

Author: seditor